Szukaj

Ukazał się nowy numer „Istocznika”
Autor: Katarzyna Rabczuk / 31-12-2020

Z pomocą Bożą i dzięki zaangażowaniu wielu osób, a także z błogosławieństwa Jego Ekscelencji Arcybiskupa Abla ukazał się kolejny numer kwartalnika Bractwa Młodzieży Prawosławnej Diecezji Lubelsko-Chełmskiej "Istocznik".

Do rąk Czytelników trafia "Istocznik", w którym jeszcze na chwilę powrócimy do wydarzeń minionego roku – m.in. wspomnień z pieszej pielgrzymki na św. Górę Grabarkę oraz innych pielgrzymek i spotkań młodzieży, a przede wszystkim obchodów Światowego Dnia Młodzieży Prawosławnej.

Numer tradycyjnie rozpoczyna Kronika Bractwa, w której przeczytamy o najważniejszych inicjatywach młodzieży. Kolejne strony poświęcone są obchodom ogólnopolskiego Światowego Dnia Młodzieży Prawosławnej, które w 2020 roku miały miejsce w Lublinie.

W najnowszym numerze nie mogło zabraknąć również turkowickiego akcentu – z obszernej rozmowy z Siostrami dowiemy się o przebiegu tegorocznych uroczystości ku czci Turkowickiej Ikony Matki Bożej oraz o postępach w rozbudowie monasteru.

Tym razem na łamach „Istocznika” także relacja z innego żeńskiego monasteru –
o historycznych uroczystościach w Zaleszanach i ogłoszeniu nowych męczenników opowiada siostra Magdalena z Domu Zakonnego w Zaleszanach.

„Monastycyzm jako wybór życia w bezżeństwie” – to kolejny temat z serii rozważań
o wyborze właściwej drogi życiowej, które – na podstawie pouczeń Starca Paisjusza Hagioryty – prezentuje ks. Jan Jałoza.

W Kwartalniku tradycyjnie nie zabrakło felietonu Jana Gajura oraz stałego działu
"Z życia diecezji" – tym razem nieco obszerniejszego.

Zapraszamy do lektury!


Istocznik dostępny jest w każdej parafii diecezji lubelsko-chełmskiej oraz w wybranych punktach poza jej granicami. Czasopismo można również otrzymać kontaktując się z Redakcją drogą elektroniczną: istocznik@wp.pl lub pocztową: BMP Diecezji Lubelsko-Chełmskiej, ul. Dolińskiego 1, 20-127 Lublin.