Szukaj

Relacja z VIII Pieszej Pielgrzymki ze Sławatycz do Jabłecznej
Autor: BMP diecezji lubelsko-chełmskiej / 29-06-2020

Dnia 24 czerwca już po raz kolejny wyruszyła piesza pielgrzymka ze Sławatycz do Jabłeczyńskiego Monasteru, podążając na święto ku czci św. Onufrego Wielkiego.

Po krótkim molebniu w cerkwi p.w. Opieki Matki Bożej w Sławatyczach blisko 40-osobowa grupa wyruszyła w kierunku Monasteru w Jabłecznej. Tak jak w ubiegłych latach tak i tym razem pielgrzymka cieszyła się dużą popularnością szczególnie wśród najmłodszych bratczyków. Tegoroczna trasa wiodła przez Nowosiółki. Tam pielgrzymi mogli chwilę odpocząć i pokrzepić swoje siły fizyczne. Mimo prognozowanego deszczu uczestnicy pielgrzymki dotarli do monasteru zanim pierwsze krople spadły na ziemię. Wieczorem pątnicy uczestniczyli w nabożeństwie całonocnego czuwania, jak również w późniejszym akafiście.

Serdecznie dziękujemy za opiekę duchową na pielgrzymce o.Marcinowi Gościkowi – opiekunowi duchowemu BMP Diecezji Lubelsko-Chełmskiej, o.Michałowi Wasilczykowi ze Sławatycz, o.Janowi Dmitrukowi z Międzylesia, o.Andrzejowi Konachowiczowi z Lublina oraz ks.Janowi Jałozie z Nosowa.

fot. Bartek Danieluk