Szukaj

Ukazał się nowy numer Istocznika
Autor: Katarzyna Rabczuk / 06-12-2019

Ukazał się nowy numer „Istocznika”

Z pomocą Bożą i dzięki zaangażowaniu wielu osób, a także z błogosławieństwa Jego Ekscelencji Arcybiskupa Abla ukazał się kolejny numer kwartalnika Bractwa Młodzieży Prawosławnej Diecezji Lubelsko-Chełmskiej "Istocznik".


Do rąk Czytelników trafia "Istocznik", w którym jeszcze na chwilę powrócimy do wakacyjnych wydarzeń – m.in. wspomnień z pieszej pielgrzymki na św. Górę Grabarkę oraz innych pielgrzymek, zagranicznych wyjazdów i spotkań młodzieży.

Numer tradycyjnie rozpoczyna Kronika Bractwa, w której przeczytamy o najważniejszych inicjatywach młodzieży. Kolejne strony poświęcone są osobistym refleksjom młodych ludzi o pieszej pielgrzymce na św. Górę Grabarkę oraz rajdzie rowerowym we Francji. Niezwykle ciekawie swoje spotkanie ze św. Górą Grabarką opisuje dziennikarka radia „Wiera” z Moskwy – Marija Zujewa.

„Życie w monasterze, czy życie rodzinne” – to temat rozważań o wyborze właściwej drogi życiowej, które – na podstawie pouczeń Starca Paisjusza Hagioryty – prezentuje ks. Jan Jałoza.

W numerze znajdziemy również krótki rys historyczny poświęcenia cerkwi w Sławatyczach w 1912 roku autorstwa Ludmiły Czeberkus oraz felieton Jana Gajura –  naszych stałych redaktorów.

W najnowszym „Istoczniku” przeczytamy o najnowszej pozycji wydawniczej Żeńskiego Monasteru Opieki Matki Bożej w Turkowicach – książce „Nasza wiara od kuchni”, w której Siostry zaprezentowały nie tylko refleksje o poście, rodzinie i kuchni, ale zdradziły Czytelnikom również kilkaset postnych przepisów.

W Kwartalniku nie zabrakło stałych działów: "Z życia diecezji", działu ukraińskiego, w którym Andrzej Borowik przedstawił krótką historię cerkwi p.w. Podwyższenia Krzyża Pańskiego w Grodysławicach, a także działu dla dzieci, w którym tym razem swoje teksty zaprezentowały one same – Kasia i Jaś Konachowicz podzielili się z Czytelnikami „Istocznika” swoimi wspomnieniami z wakacji.

Zapraszamy do lektury!

Istocznik dostępny jest w każdej parafii diecezji lubelsko-chełmskiej oraz w wybranych punktach poza jej granicami. Czasopismo można również otrzymać kontaktując się z Redakcją drogą elektroniczną: istocznik@wp.pl lub pocztową: BMP Diecezji Lubelsko-Chełmskiej, ul. Dolińskiego 1, 20-127 Lublin.