Szukaj

Pomoc przy organizacji święta w monasterze w Turkowicach
Autor: BMP diecezji lubelsko-chełmskiej / 18-07-2019

    W dniach 12-15 lipca 2019r. tradycyjnie kilkunastoosobowa grupa z naszej diecezji udała się do Turkowic by pomóc siostrom w przygotowaniach do święta Turkowickiej Ikony Matki Bożej. Młodzież aktywnie spędziła czas  uczestnicząc w życiu liturgicznym monasteru, jak również pomagając w pracach porządkowych. W dniu święta podopieczni bractwa pomagali przygotowując i wydając posiłki dla przybyłych pielgrzymów, a także uporządkowując teren monasteru po zakończeniu uroczystości.
    W sobotę 14 lipca, po porannej liturgii rozpoczęliśmy prace przygotowawcze do święta. W godzinach wieczornych uczestniczyliśmy w całonocnym czuwaniu, Akatyscie do Turkowickiej Ikony Przenajświętszej Bogurodzicy oraz Panichidzie. W niedziele o godz. 6:00 odbyła się pierwsza Boska Liturgia oraz poświęcenie wody. Około godziny 10:00 uroczyście przywitano Hierarchów i rozpoczęła się świąteczna Boska Liturgia.

Serdecznie dziękujemy siostrom z monasteru w Turkowicach za możliwość pomocy w tym wyjątkowym święcie i za ciepłe, życzliwe przyjęcie bratczyków.