Szukaj

Relacja z XIV Pieszej Pielgrzymki z Kodnia do Kostomłot na święto ku czci św. Serafima z Sarowa
Autor: BMP diecezji lubelsko-chełmskiej / 02-08-2019

    W dniu 31 lipca odbyła się XIV Piesza Pielgrzymka z Kodnia do Kostomłot na święto ku czci św. Serafima z Sarowa.

    Pomimo wysokiej temperatury w godzinach południowych pałomnicy zebrali się w cerkwi pod wezwaniem Świętego Ducha w Kodniu. Po odsłużeniu krótkiego molebnia i pokrzepiających słowach proboszcza parafii ks. Jana Grajko, pielgrzymka, która w tym roku liczyła ok. czterdziestu osób (w większości złożona z młodzieży i dzieci), wyruszyła w stronę Monasteru Św. Serafima z Sarowa w Kostomłotach.

   W Okczynie na poczęstunek zaprosili nas państwo Popławscy. Smakowity posiłek, który został hojnie przygotowany i miejsce w cieniu pozwoliły na regenerację sił cielesnych pielgrzymów. Po krótkim odpoczynku ruszyliśmy w dalszą drogę. W Kostomłotach czekał już na nas o. Ambroży. O godz. 17:00 wzięliśmy udział we wsienoszcznym bdieniju i akafiście do św. Serafima.
Następnego dnia uczestniczyliśmy w uroczystej Liturgii Świętej, której przewodniczył Jego Ekscelencja Arcybiskup Abel w asyście licznie przybyłego duchowieństwa z diecezji lubelsko-chełmskiej. Opiekę duchową nad pielgrzymami sprawowali: ks. Jan Dmitruk, ks. Marcin Gościk oraz ks. Jan Grajko.