Szukaj

Gowienija w Turkowicach
Autor: Jakub Sterligow / 24-12-2018

W dniach 14-16 grudnia młodzież naszej diecezji po raz kolejny uczestniczyła w rekolekcjach przed Świętem Bożego Narodzenia w Turkowickim Monasterze.

W piątek wieczorem, po przyjeździe wszystkich uczestników odbyło się krótkie spotkanie z siostrami oraz kolacja, po której wszyscy udaliśmy się na modlitwy wieczorne.
W sobotę zgodnie z rytmem monasterskim, od samego rana uczestniczyliśmy w porannych nabożeństwach. Następnie po śniadaniu i krótkim odpoczynku pomagaliśmy siostrom w pracach monasterskich. Po zakończeniu prac udaliśmy się na spotkanie z siostrami Eufalią i Natalią. Po odpoczynku uczestniczyliśmy w nabożeństwie wieczornym, po którym wszyscy przystąpiliśmy do Sakramentu Spowiedzi oraz przeczytaliśmy kanon i modlitwy przed Świętą Eucharystią.
W niedzielę podczas Świętej Liturgii przystąpiliśmy do Świętej Eucharystii. Z cerkwi udaliśmy się na syty obiad i pożegnaliśmy się z siostrami Turkowickiego Monasteru.

Chcielibyśmy z całego serca podziękować Przełożonej Monasteru - Ihumenii Elżbiecie wraz z Siostrami za wspaniałe przeżycia duchowe oraz matczyną opiekę podczas tego weekendu.


Fot. Natalia Semeniuk, Jakub Sterlingow