Szukaj

Ukazał się nowy numer kwartalnika "Istocznik"
Autor: Katarzyna Rabczuk / 18-04-2018

Z pomocą Bożą i dzięki zaangażowaniu wielu osób, a także z  błogosławieństwa Jego Ekscelencji Arcybiskupa Abla ukazał się kolejny numer kwartalnika Bractwa Młodzieży Prawosławnej Diecezji Lubelsko-Chełmskiej "Istocznik".

Do rąk Czytelników trafia "Istocznik", w którym, jeszcze na chwilę powracamy do minionych, zimowych wydarzeń - kolędowania, koncertów kolęd i przygotowań do Wielkiego Postu. W numerze w dziale "Teologia" znajdziemy ciekawy komentarz do święta Zwiastowania Bogurodzicy w Wielką Sobotę ks. Jana Grajki, a w aktualnościach przeczytamy o erygowaniu nowej parafii prawosławnej w diecezji lubelsko-chełmskiej - w Mińsku Mazowieckim.

Ks. Jan Jałoza w swoim tekście pt. "Współczesny Święty - Paisjusz Hagioryta i jego pouczenia skierowane do rodziców" przedstawia wskazówki i porady Starca dotyczące wychowania dzieci, a ks. Marcin Gościk kontynuuje cykl artykułów o św. Onufrym Gagaluku.

W najnowszym "Istoczniku" w dziale "Historia diecezji" kolejna część tekstu ks. Jana Łukaszuka o święcie Preczystej w Chełmie na przełomie XIX i XX wieku. Do zapoznania się z ciekawą pozycją książkową - książką św. Mikołaja Serbskiego pt. "Modlitwy nad Jeziorem" w swojej recenzji zachęca Magdalena Nazaruk.

W Kwartalniku nie zabrakło stałych działów przygotowywanych przez młodzież - Kroniki Bractwa oraz kroniki "Z życia diecezji", a także działu dla dzieci opracowywanego przez matuszkę Monikę Gościk. W najnowszym numerze również o pierwszym jubileuszu Diecezjalnego Chóru "Chołmszczyna".

Zapraszamy do lektury!
Istocznik dostępny jest w każdej parafii diecezji lubelsko-chełmskiej oraz w wybranych punktach poza jej granicami. Czasopismo można również otrzymać kontaktując się z Redakcją drogą elektroniczną: istocznik@wp.pl lub pocztową: BMP Diecezji Lubelsko-Chełmskiej, ul. Dolińskiego 1, 20-127 Lublin.