Szukaj

Spotkanie Maturzystów na św. Górze Grabarce
Autor: Ksenia Andrejuk / 06-03-2018

W dniach 2-4 marca br. odbyło się Modlitewne Spotkanie Maturzystów na św. Górze Grabarce. W tegorocznym spotkaniu wzięło udział około 100 osób z całej Polski.

To trzydniowe spotkanie daje możliwość szczególnego skupienia się na modlitwie, wyciszenia i przygotowania duchowego do najważniejszego egzaminu w życiu młodych ludzi. W tym przedmaturalnym okresie, kiedy mają mało czasu na wszystko, uzyskują możliwość odprężenia się i zwolnienia tego szalonego tempa. Otrzymują również duchowe wsparcie, wiarę i większą nadzieję na pomyślne zdanie matury.

Tegoroczne spotkanie rozpoczęły nabożeństwa wieczorne, po których odbyło się spotkanie z o. Pawłem Szwedem, opiekunem duchowym Bractwa Młodzieży Prawosławnej w Polsce oraz opiekunami duchownymi. Podczas spotkania ojcowie udzielali odpowiedzi na nurtujące maturzystów pytania.

W sobotę, po Świętej Liturgii i wspólnym śniadaniu, maturzyści pomagali w drobnych pracach klasztornych. Po południu odbyło się spotkanie z Jego Ekscelencją Warsanofiuszem, Biskupem Siemiatyckim. Po spotkaniu rozpoczęło się wsienocznoje bdienije, podczas którego uczestnicy spotkania mieli możliwość przystąpienia do Sakramentu Spowiedzi. Nabożeństwa wieczorne zakończyło poświęcenie i ustawienie Krzyża w intencji tegorocznych maturzystów. Po wspólnej kolacji odbyło się spotkanie z katechetami - Markiem Ingaciukiem oraz Igorem Dacewiczem. Podczas spotkania młodzi ludzie mogli dowiedzieć się jak poprawnie powinno się czytać Pismo Święte.

Głównym punktem trzeciego, ostatniego dnia, spotkania była Święta Liturgia, po której odbyło się podsumowanie i zakończenie Modlitewnego Spotkania Maturzystów.


za: bmp.cerkiew.pl

zdjęcia: Jakub Marczuk