Szukaj

Po raz kolejny bawiliśmy się na Małance w Porosiukach
Autor: Paulina Czykiej / 23-01-2018

Wzorem lat ubiegłych 12 stycznia br. odbyła się MAŁANKA z Bractwem w Dworku „Helena” w Porosiukach.  Jest to tradycyjny bal karnawałowo-noworoczny organizowany przez BMP Diecezji Lubelsko-Chełmskiej we współpracy z BMP w Białej Podlaskiej. Tegoroczną zabawę poprowadził zespół SERVER z Białegostoku.

Tuż po godz. 19.00 ze słowami powitania wystąpili przedstawiciele Zarządu Diecezjalnego BMP, jak również opiekun duchowy Bractwa – ks. Marcin Gościk. Następnie po wspólnej modlitwie i błogosławieństwie rozpoczęła się zabawa.

Podano pierwsze danie gorące. Po nim goście wypełnili parkiet po brzegi. Miło było widzieć na sali przedstawicieli kilku pokoleń. W tym roku na Małance w Porosiukach bawiło się ponad 270 osób.

W trakcie balu miał miejsce wyjątkowy koncert zespołu „NIEMORALNA PROPOZYCJA”, który zaprezentował muzykę folk-rock i porwał wszystkich do tańca. Odbyła się również loteria, w której każdy zakupiony los wygrywał. Tegoroczna małankowa loteria po raz kolejny nas pozytywnie zaskoczyła. Przygotowała ją i bardzo sprawnie poprowadziła matuszka Monika Gościk. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na rzecz niewidomych i słabowidzących dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Lublinie. Miłym akcentem wieczoru był koncert kolęd w wykonaniu chóru młodzieży pod dyrygenturą matuszki Moniki. Podczas zabawy nie zabrakło i śpiewów z akordeonem.

Tego wieczoru znalazła się również chwila na podziękowania dla tych, bez których by się on nie odbył. Szczególne słowa wdzięczności skierowano do gospodyni Dworku w Porosiukach – Pani Heleny, która od wielu lat gości uczestników Małanki, a także do opiekuna duchowego BMP Diecezji Lubelsko-Chełmskiej – ks. Marcina Gościka oraz matuszki Moniki.

Serdeczne podziękowania należą się również tym, którzy wsparli nas w szczytnym celu – dzięki nim małankowa loteria była niebywale atrakcyjna. Dziękujemy pani Natalii Kulawiec oraz pani Lenie Semeniuk za ofiarowane zaproszenia na zabiegi kolagenowe i upiększające, dziękujemy panu Marku Danielukowi, Eli Klejbuk i wszystkim tym, którzy wsparli naszą loterię!

To była noc pełna tańców, śpiewów, wzajemnych uśmiechów oraz noworocznych życzeń! Niech pozytywne wspomnienia pozostaną do kolejnej Małanki.fot. Jakub Marczuk