Modlitewny wyjazd do Turkowic
   Szukaj

Modlitewny wyjazd do Turkowic
Autor: Katarzyna Danieluk / 08-12-2017

W pierwszy grudniowy weekend młodzież z naszej diecezji po raz kolejny spotkała się z Siostrami Turkowickiego Monasteru w ramach rekolekcji przed świętem Narodzenia Chrystusa.

W sobotę uczestniczyliśmy w porannych nabożeństwach i Boskiej Liturgii już od godziny piątej rano, czyli zgodnie z rytmem monasterskim. Następnie po śniadaniu i krótkim odpoczynku zagłębiliśmy się w strukturę i znaczenie nabożeństwa całonocnego czuwania. Skłoniło nas to do rozmyślań na temat naszej wiary i wiedzy o niej. Po spotkaniu przystąpiliśmy do sakramentu spowiedzi, by później na spokojnie, w blasku świec, uczestniczyć w nabożeństwie wieczornym, które, dzięki rozmowie z Siostrami, przeżywaliśmy głębiej, niż zazwyczaj.

W niedzielę po Boskiej Liturgii, podczas której przystąpiliśmy do Św. Eucharystii, przyszedł czas na obiad i wspólne śpiewanie kolęd.

Kiedy zaś przyszedł czas rozstania wszyscy ze smutkiem w sercu, ale wyciszoną i spokojną duszą pożegnaliśmy się z Siostrami, a po opuszczeniu murów monasteru zaczęliśmy planować nasze kolejne spotkania w tym niezwykłym miejscu. Serdecznie dziękujemy Przełożonej Monasteru - Ihumenii Elżbiecie wraz z Siostrami za gościnę i matczyną miłość.

Zdjęcia: Kasia Danieluk