Szukaj

Odwiedzanie z modlitwą cmentarzy w diecezji lubelsko-chełmskiej (rozkład)
Autor: Katarzyna Rabczuk, Radosław Frączek, Paweł Bakunowicz / 18-04-2012

  Radonica – w tradycji prawosławnej to dzień modlitwy za zmarłych. Jest nim wtorek po niedzieli Antypaschy (dziewiąty dzień po święcie Paschy). W wielu parafiach dzień ten został przeniesiony albo na tę niedzielę (nazywaną „niedzielą przewodnią”)  albo, ze względów technicznych (jeden batiuszka obsługuje kilka parafii), na kolejne niedziele.  Jest to radosne wspomnienie wszystkich naszych zmarłych przodków. Żywi dzielą się tym samym tą nieopisaną radością ze zmarłymi paschalnym Христос Воскресе!

  Poniżej przedstawiamy rozpiskę cmentarzy parafii naszej diecezji z miejscem i godziną rozpoczęcia modlitwy.




Dekanat lubelski

Lublin:
Lublin - ul. Lipowa –22.IV., po Liturgii Św. ( początek o 9.00)
Kolechowice -22.IV. od ok. 13.00
Dratów – podczas święta parafialnego


Dekanat bialski

Biała Podlaska:
Biała Podlaska – 22.IV., od 8.00
Bubel – 22.IV., od ok. 15.00
Pawłów Stary – 22.IV., ok. 16.30
Sycyna – 29.IV., od ok. 15.30

Nosów:
Nosów - 22.IV., po Liturgii Św. (początek o 9.00)

Zahorów:
Dąbrowica Mała - 22.IV., od ok. 13.00
Połoski - 22.IV. ,  od ok. 14.30
Zahorów - 29.IV., po Liturgii Św. (początek o 10.00)
Choroszczynka - 6.V., po Liturgii Św. (początek o 10.00)
Kąty - 13.V.,  po Liturgii Św. (początek o 10.00)


Dekanat terespolski

Międzyleś:
Międzyleś – 22.IV., po Liturgii Św.

Kobylany:
Kobylany - 22.IV.,  po Liturgii Św. (początek o 9.00)
Kijowiec  - 29.IV.,  po Liturgii Św. (początek o 9.00)
Dobryń – 29.IV., od ok. 13.00
Koroszczyn – 29.IV., od ok. 14.00
Olszyn – 6.V., od ok. 13.00

Kopytów:
Kopytów 22.IV., po Liturgii Św. (początek o 9.00)

Holeszów:
Holeszów - 22.IV., po Liturgii Św. (początek o 10.00)

Kodeń:
Kodeń - 22.IV., po Liturgii Św. (początek o  10.00)
Olszanki – 29.IV., po Liturgii Św. (początek o  10.00)
Okczyn - 6.V., 10 Liturgii Św. (początek o  10.00)

Kostomłoty:
Kostomłoty - 22.IV., po Liturgii Św.

Sławatycze:
Sławatycze - 22.IV.,   od ok. 15.00
Dołhobrody - 22.IV., od ok. 14.00
Żeszczynka – 22.IV., od ok. 16.00
Hanna – 29.IV., po Liturgii Św. (początek o 11.00)

Zabłocie:
Zabłocie - 21.IV.(sobota) od ok. 11.00
Zabłocie – 22.IV., po Liturgii Św. (początek o 10.00)
Leniuszki - 29.IV., po Liturgii Św. (początek o 10.00)

Terespol:
Terespol – 22.IV., po Liturgii Św. (początek o 9.00)
Dobratycze – 29.IV.,  po liturgii Św. (początek o 11.00)
Lebiedziew – 29.IV.,  od ok. 13.30


Dekanat chełmski

Chełm:
Chełm – 22.IV., po Liturgii Św.: cmentarz parafialny przy ul. Lwowskiej (od  13.00), cmentarz komunalny przy ul. Wojsławickiej (od  14.30)
Brzeźno – 29.IV., od ok. 13.00
Dorohusk – 29.IV., od ok. 15.30

Włodawa:
Włodawa – 22.IV. po Liturgii Św. (Liturgia Św. o 8.00), potem cmentarz w Orchówku
Uhnin – 22.IV., od ok. 13.00, w drodze powrotnej cmentarz w Wyrykach
Sobibór – 29.IV., od ok. 14.00 (po Liturgii Św. we Włodawie)

Uhrusk (wikariusz Włodawa):
22.IV.: Kobylica – 8.00, Uhrusk (Liturgia Św. i panichida) – 9.30; Siedliszcze – 12.00; Kosyń – 14.00 (panichida); Zbereże (panichida) – 16.00
29.IV.:  Ruda (panichida) – 10.00, Łukówek (panichida) – 14.00
6.V.: Ruda (Liturgia Św.) – 10.00, Hudcze (panichida) – 12.00; Czułczyce – 15.00
13.V.: Pniówno (panichida - 10.00), Helenów, Syczyn, Tarnów
20.V.: Cyców (panichida – 10.00), Świerszczów (panichida)

Horostyta:
Horostyta – 16.IV. (drugi dzień świąt) po Liturgii Św.
Kodeniec – 22.IV., po Liturgii Św., która o 10.00
Hołowno – 29.IV., od 12.00
Hola – 6.V., po Liturgii Św., która o 9.00
Kaplonosy – 13.V., od 12.00, a od 13.30 cmentarz w Lubieniu

Dekanat zamojski

Zamość:
Zamość – 20.V., po Liturgii Św. , potem cmentarz w Śniatyczach, od 15.00
Szczebrzeszyn – 13.V., od 15.00

Biłgoraj:
Chmielek – 6.V., od  15.00
Lipiny Górne – 13.V., od 15.00

Tarnogród:
Tarnogród – 4.V., od 15.00
Plusy - 24.V., od 10.00
po okresie paschalnym: Korchów – 1.VII., 10.00; Księżpol - 22.VII., 10.00;,  Biszcza – 5.VIII., 10.00; Babice – 26.VIII., 14.00; Kulno – 1.XI., 10.00; Różaniec – 2.XI., 15.00

Hrubieszów:
Wasylów, Poturzyn, Nowosiółki – 21.IV., od 13.00 do 15.00
Hrubieszów – 22.IV.,  12.00, Kryłów – 12.30; Szychowice – 13.00; Gołębie – 14.00

Bończa:
Wólka Kraśniczyńska – 22.IV., od 9.00 do 12.00
Bończa – 22.IV., od 12.00 do 14.00