Szukaj

Autor: Katarzyna Rabczuk / 08-10-2018

Z błogosławieństwa Jego Ekscelencji Arcybiskupa Abla, Ordynariusza Prawosławnej Diecezji Lubelsko-Chełmskiej dnia 3 listopada br. (sobota) odbędzie się Walne Zgromadzenie Bractwa Młodzieży Prawosławnej Diecezji Lubelsko-Chełmskiej. Walne Zgromadzenie rozpocznie się o godz. 9.00 Boską... (czytaj dalej)

Ukazał się nowy numer kwartalnika „Istocznik”

Z pomocą Bożą i dzięki zaangażowaniu wielu osób, a także z błogosławieństwa Jego Ekscelencji Arcybiskupa Abla ukazał się kolejny numer kwartalnika Bractwa Młodzieży Prawosławnej Diecezji Lubelsko-Chełmskiej "Istocznik". Do rąk Czytelników trafia "Istocznik",... (czytaj dalej)

III Międzynarodowe Prawosławne Forum Młodzieży w Moskwie

Z błogosławieństwa Jego Eminencji Metropolity Warszawskiego i całej Polski Sawy i na zaproszenie Jego Świątobliwości Patriarchy Moskiewskiego i całej Rusi Cyryla w dniach 22-24 sierpnia br. 30-osobowa grupa z Polski, w tym - z błogosławieństwa Jego Ekscelencji Arcybiskupa Abla - czteroosobowa... (czytaj dalej)

Pielgrzymka diecezji lubelsko-chełmskiej na św. Górę Grabarkę

Dnia 13 sierpnia br. z Monasteru św. Onufrego w Jabłecznej wyruszyła XXVI Piesza Pielgrzymka Diecezji Lubelsko-Chełmskiej na św. Górę Grabarkę. Po Boskiej Liturgii do licznie zgromadzonych pielgrzymów zwrócił się Jego Ekscelencja Arcybiskup Abel. W swych słowach, skierowanych do pątników,... (czytaj dalej)

XXVI Piesza Pielgrzymka z Monasteru św. Onufrego w Jabłecznej na św. Górę Grabarkę

Z błogosławieństwa Jego Ekscelencji Arcybiskupa Abla, Ordynariusza Prawosławnej Diecezji Lubelsko-Chełmskiej, w dniach 13-19 sierpnia br. odbędzie się XXVI Piesza Pielgrzymka z Monasteru św. Onufrego w Jabłecznej na św. Górę Grabarkę. Trasa XXVI pieszej pielgrzymki: I dzień 13.08:... (czytaj dalej)

Piesza pielgrzymka Kodeń – Kostomłoty

Z błogosławieństwa Jego Ekscelencji Arcybiskupa Abla dnia 31 lipca br. odbędzie się XIII piesza pielgrzymka na święto ku czci Św. Serafima z Sarowa w Kostomłotach. W tym roku trasa pielgrzymki będzie następująca: Kodeń – Okczyn - Kostomłoty. Pielgrzymowanie rozpocznie się o godz.... (czytaj dalej)

Wyjazd do Turkowic do pomocy przy święcie Turkowickiej Ikony Matki Bożej

Jak co roku BMP Diecezji Lubelsko-Chełmskiej organizuje wyjazd do Turkowic, by pomóc Siostrom w przygotowaniach do święta Turkowickiej Ikony Matki Bożej oraz jego obsłudze. Czekamy na zgłoszenia chętnych do dnia 10 lipca wieczorem - najlepiej smsem (tel. 531 102 645 - Katarzyna Rabczuk). Liczba... (czytaj dalej)

VII Piesza Pielgrzymka ze Sławatycz do Jabłecznej

Z błogosławieństwa Jego Ekscelencji Arcybiskupa Abla Bractwo Młodzieży Prawosławnej Diecezji Lubelsko-Chełmskiej oraz Parafia Prawosławna p.w. Opieki Matki Bożej w Sławatyczach zapraszają na VII Pieszą Pielgrzymkę ze Sławatycz do Monasteru w Jabłecznej na święto ku czci św. Onufrego... (czytaj dalej)

W 15. rocznicę kanonizacji Męczenników oraz szlakiem zburzonych świątyń – XIII piesza pielgrzymka do Chełma

Szlakiem wysiedlonych w ramach akcji "Wisła" wsi oraz zburzonych cerkwi po raz trzynasty podążała piesza pielgrzymka z Włodawy do Chełma na święto ku czci Męczenników Ziemi Chełmskiej i Podlaskiej. W tym roku miała ona szczególny wymiar – obchodziliśmy 15. rocznicę kanonizacji... (czytaj dalej)

Wspomnienia z Majowej Pielgrzymki na św. Górę Grabarkę

W dniach 11-13 maja br. miała miejsce już XXXIX Paschalna Pielgrzymka Młodzieży Prawosławnej na Św. Górę Grabarkę. Na tak ważnym wydarzeniu nie mogło zabraknąć grupy z naszej diecezji. W tym roku nasze Diecezjalne Bractwo, wraz z BMP Diecezji Warszawsko-Bielskiej, było odpowiedzialne za... (czytaj dalej)

starsze >>>